Hgs’de Yaşanabilen Sorunlar

Otoyol ve köprülerde geçiş sırasında uzun kuyruklara çözüm olması için oluşturulan hızlı geçiş sisteminin kısaltması olarak HGS kullanılmaktadır. HGS bütün sürücülerin kullanması gereken oldukça pratik ve hızlı bir uygulamadır. Her sistem gibi bu sistemde de bazen bazın sorunlar yaşanmaktadır.

HGS İle Yaşanan Sorunlar

HGS otoyol ve köprülerde geçiş sırasında yaşanan trafik sorunları ve uzun kuyruklara oldukça büyük ölçüde çözüm sunmuştur. Radyo frekans dalgası aracılığı ile temassız olarak ve bilet kullanmadan oldukça pratik şekilde köprü ve otoyollardan geçiş ücretleri sürücülerden tahsis edilebiliyor. Hgs gibi büyük sistemlerde de arar ara bazı sorunlar yaşanabilmektedir.

HGS yaşanan sorunlar arasında en sık karşılaşılan sorun ise etiket okumama sorunudur. Sürücüler otoyol veya köprülerden geçerken sistem bazen etiketi okuyamıyor ve sistemde sürücülerin ücret ödemeden geçtiği görünüyor. Ücret ödemeden geçilmesi takdirde uygulanan cezalar bu sürücülerin endişelenmesine yol açıyor.

HGS Yükleme Sorunu

HGS ile ilgili karşılaşılan sorunlardan biri de hgs yükleme sorunudur. Hgs yükleme internet üzerinden de kolayca yapılabilmektedir. Fakat bazen hgs yükleme de sorun oluşup yüklemeyi kabul etmemektedir.

Sıkça gerçekleşen sorunlardan biri olan hgs yükleme sorunu vatandaşları zor duruma düşürebiliyor. Kısa sürede sistemdeki sorun kalkarak yeniden hgs yükleme işlemi yapılabiliyor. Hgs yükleme işleminde sorun olduğu sırada otoyol veya köprülerden geçiş yapmak zorunda kalan vatandaşlar için endişe verici olsa da sorun bildirilmesi halinde bir problem yaşanmıyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir