Hgs Nedir? Nereden Temin Edilir?

Hgs Nedir? Nereden Temin Edilir?

Hızlı geçiş sistemi olarak kullanılan hgs, köprü ve otoyollarda otomatik geçiş yapmayı sağlamaktadır. Bu şekilde kuyruk oluşması, uzun bekleme sürelerini ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. 2012 yılından bu yana ülkemizde kullanılmakta olan hgs, temassız şekilde ödeme yapma imkanı tanımaktadır.

 Nasıl Temin Edilir?

 Hgs bir kez alınarak içine dolum yapılabilecek bir sisteme sahiptir. Araç sahiplerinin köprü ve otoyollarda kullanmak için ihtiyaç duymaktadır. Burada araç sahipleri hgs nerelerden alınır şeklinde araştırma içine girmektedir. Milyonlarca araç sahibi HGS’yi nasıl temin edileceği konusunda bilgi edinmek istemektedir. Hgs temini PTT ve bankalar aracılığı ile kolayca yapılabilmektedir. Ayrıca otoban gişelerinin yanlarında da kara yolları şubelerinden de temin etmek mümkündür.

 Belge Gerekir mi?

 Öncelikle aracınıza daha önceden tanımlanan bir HGS’nin varlığının teyit edilmesi gereklidir. En kolay şekilde e-devlet üzerinden teyit işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ön başvuruya gerek bulunmadan gereken evraklarla birlikte banka ya da PTT şubelerinden temin edebilirsiniz. Hgs almak için araç ruhsatı ve kimlik belgesinin yanınızda olmasına dikkat ediniz.

 Bu belgelerle birlikte PTT ve banka şubelerinden hgs alımı gerçekleştirebilirsiniz. Kart ve etiket olarak iki farklı şekilde bulunmaktadır. Burada tercih kullanıcıya bırakılmıştır. Dilediğiniz tür HGS’yi seçerek satın alım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kart ücretiyle birlikte bir miktar dolum yapılması da kullanım sırasında kolaylık sağlayacaktır.

 Otomatik geçiş yapma imkanı tanıyan sistem büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca köprü ve otoyollarda kartsız geçişlerde ceza uygulanmaktadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir